+86 21 60517372

NOULEI DR10 Shkarko Dual Extruder 3D Printer shumicë Kinë Quality 0.01mm High

Detail shpejtë:

Ship Nga:

EU / RU / CH

brand Name:

NOULEI

Numri i modelit.:

DR10

moq:

1copë

d.t.:

2-3 ditë

Furnizimi Aftësia:

1000copë / muaj

çmim:

$399

detajet Paketimi:

Carton Paketimi, 1cope / CTN

Kushtet e pagesës:

Paypal / Western Union / T / T

çmim:$0.00
Përshkrim

 

1) Struktura XYZ, zhurmë të ulët dhe drejtimin më të shpejtë.

2) Madhësia Print është 305 * 305 * 310mm. Madhësia vatër është 310 * 310mm. Platforma e madhe të shtypura mund të takohen imagjinatën tuaj të madh.
Platforma print është markë të re, e cila me xham të veçantë, karbon kristal silic veshja me përthithjes mirë të shtresës së parë.
Nuk ka curl në buzë. Nuk ka nevojë për të përdorur lopatë. Lehtësuar procesin e printimit.

3) Independent Mënyra dual extruder për të arritur shtypjen multi-ngjyra, ju mund të shtypura të njëjta ose të ndryshme fije e hollë në temperatura të ndryshme.

4) Dizajni i dyfishtë Z-aks, të bëjë shtypje është më e qëndrueshme, le të madhe-size platformë print për të ruajtur saktësi të lartë, punon më qetë dhe exquisiteness.

5)Makinë me 3.5-inch TFT touch ekran dhe sistemin e kontrollit të zgjuar. Inteligjente Bordi i ri i Kontrollit kryesore. Plotësisht Off-line Punimi.
Features përfshirë: rifillojë shtypura nga break-pikë, pauzë dhe të ruani të dhënat, leveling auto, etj.

6) Pjesët e makinës janë 3030 material alumini, punon të qëndrueshme dhe ka saktësi të lartë.

7) një kuti kontrolli  ( dhënat sistem paravendosur + testi fabrikë ), ju mund të filloni për të shtypur me thjesht lidhje një herë ju PRANUAR printer.

 

 

 

Printime Dual Extruder VS Dual Color

version Double-extruder, mund të plotësohet dhe të përpunuara në të njëjtën kohë me 2 filamente shtypjen vëllimi, dy-ngjyra shtypjen 3d, le puna juaj duket më mirë.
R10 version të përmirësuar të teknologjisë merge dual-hundë, dual-ushqim ndajnë një kokë të shtypura, duke e bërë shtypjen dy-ngjyra më të lehtë për t'u përdorur, në mënyrë efektive të shmangur ndryshimin e ngjyrës
kur varje vizatim ndodh.

Brand New Printing Platforma VS Reliable Printing First Layer

Large Print Volume 305 * 305 * 310mm
310*310Platforma madh mm print për të përmbushur juaj i madh imagjinatë.
Xhami është markë New me karbon shtresë kristal silic, adsorption mirë, dhe në mënyrë efektive të zgjidhur problemin e platformës së përgjithshme shtypjen është e lehtë për të curl shtresën e parë. 
Lehtë për të myk. Marrë punën tuaj direkt pa një lopatë.


 

Touch Screen kontrolli i kutisë

EASY: 3.5 touch ekran inch TFT, Ndërfaqe të thjeshtë operacion.

SMART: LERDGE 32 bit të sistemit zgjuar motherboard, më shumë funksioni, krejtësisht off-line të punës

SIGURIA: Strong aktuale don \ 't lakuriq. Built-in input energjisë 110V ~ 220V, 24V.

(1). Box Kontrolli metalike, centralizuar plug kabllo, nuk ka probleme instalime elektrike, më të lehtë dhe më të sigurt për t'u përdorur.
mbi 24 orë para-fabrika e testit të shtypura të cilat mund të siguruar cilësinë e çdo printer. Paravendosja dhënat programin e kontrollit,
kur ju merrni printer, ju mund të filloni udhëtimin tuaj të shtypura.

 

(2). 3.5-inch ekran touch zgjuar, lehtë për të vepruar nga interface.
Ajo mund të ruani të dhënat parametrat tuaj, mund të krejtësisht off-line shtypjen krejtësisht jashtë lidhjes kompjuter, shtypjen më i përshtatshëm.
bordi parvaz, Funksioni i qëndrueshëm operacion është i fuqishëm,

Stabiliteti dhe saktësi të lartë

Highly Customized Metal Parts plotë. 3 mm të trasha bottom çeliku pjatë, 3030 profile alumini, Laser prerja saktësi,
Qendra CNC machining 6 seri të lartë fund Pjesë Custom Metal, printeri si një tërësi me të mirë, më të qëndrueshme dhe shtypje të shpejtë.


Ajo është çiftëzohet me një patentë lartë saktësi hundë për të marrë një të qetë, Puna mprehtë kënd.

Nuk ka burr dukshme në vrimë e brendshme, dhe mëndafshi është më e qetë. Concentricity është 0.0135 mm (≤0.015) . 
Vrazhdësi minimale e vrimë e brendshme mund të arrijnë Ra 0.2 um, dhe nuk ka asnjë gërvishtje në sipërfaqe hundë. 
Katër proceset kryesore, garancia rreptë të cilësisë së shtypjes.


 

Certifikatat ndërkombëtare të Noulei

Noulei TEAM ka provuar të jetë një i besueshëm, i besuar, ndërmarrje e angazhuar dhe efikase, fituar një reputacion të mirë nga klientët globale nga Anglia, Francë, Gjermani, Japonia dhe të tjera 30 vendet e zhvilluara dhe rajone. Noulei 3D Printer dhe filamente kanë kaluar çertifikatat ndërkombëtare dhe të kenë dhjetra e patentave shpikje si dhe software të drejtat pronësore.parametër
markë
Noulei
model DR10
i derdhur proces FDM
shtyp ndërtoj madhësi L305mm * W305mm * H310mm
extruder dual
shtyp saktësi ±0.1mm
shtyp shpejtësi 20~ 150mm / s
shtyp platformë i veçantë gotë (mirë adsorption të i parë avokat)
hundë temperaturë MAX260 ℃
shtyp platformë temperaturë MAX110 ℃
hundë diametër 0.4mm
Avokat Trashësia 0.1~ 0.4mm
mbështetës material PLA,ABS,hips,WOOD,PETG, TPU
material diametër 1.75mm
kontroll TFT prek ekran
Gjuhe anglisht,kinez
skedar format STL,G-code
të punës pushtet input: AC 110/220V,   output: 24V
Mikpritës kompjuter program Cura,Repitier-host,Simplify3D .etj
Connector lloj SD kartë, USB port (U disk vetëm)
Makinë madhësi L575 * W510 * H635mm(pas rritje filament W790mm)
paketë madhësi 570*540*310mm
Makinë peshë 26kg
paketë peshë 28KG
Aplikacion

Dual Color R10 desktop 3D printer është engineered për shtypjen e qëndrueshme dhe të kërkuar 3D.

● Injection myk
● dizajnit industrial dhe inxhinieri
● Animation Modeli lodër
● dekoratë Creative
● Modeli Building
● mësimdhënia Arsimi dhe hulumtimi
● Medical industriale
● Prodhimi Automotive
● Aerospacevideo
FAQ

1: Cilat janë aplikacionet e printera 3D Noulei?
A: Noulei 3D jo printera përdoret vetëm në fushën e arsimit, por edhe ajo mund të përdoret në industrinë e myk, industrinë mjekësore, dizajn arkitektonike, nevoja personale rregulloje dhe kështu me radhë.

2. Çfarë është Noulei 3D printer filament?
PLA, ABS, PETG, TPU, hips, najloni, WOOD etj.

3. Është sipërfaqja përfunduar objekti qetë?
po, Për shkak se dual struktura Z-aks i printerit është shumë e qëndrueshme.

4. Është makinë e lehtë për të trajtuar dhe për të ruajtur?
po, shumë e lehtë për t'u përdorur 3D printer për PPSH dhe ABS. Vetëm tre hapa për t'u përdorur. Ruajtur vetëm duhet yndyrat lubricating thjeshtë ose vaj.

5. Si në lidhje me shërbimin e pas-shitjes?
Çdo gjë në lidhje me printer 3D ju lutem telefononi, email, apo chat me ne. Ne jemi 24 orë në dispozicion.

6: Jeni te prodhuesi ose vetëm reseller e printerit 3D dhe fije e hollë në Kinë?
A: Ne jemi prodhues profesional të printer 3D dhe fije e hollë në Kinë. Mirëpritur të vizitojë fabrikën tonë.

7:  Mund të rregulloje printera të mëdha 3d?
A: po, ne mund të ofrojmë fuqimisht OEM ose ODM. Kompania jonë është e njohur për kërkime printer 3D, dizajni, aftësia prodhuese.

8: Çfarë është moq?
A: Moq është 1 i vendosur. Por, siç e dini, më shumë që të urdhërojë, të mirë çmimi do të jetë.

9: Si mund të blini vetëm një për përdorim personal?
A: Ju mund të blini atë nga dyqan tona online në Alibaba Aliexpress,ose ebay, ose Amazon, ose kontaktoni me ne direkt.

10: A inspektuar makinën tuaj para se të dërgesës?
A: po, makinë jonë do të jetë e mbushur pasi u testuar për 48 orë ose edhe më shumë kohë.

11: Si do të dorëzojë printera për ne?
A: Ne do të bëjmë dërgesën duke shprehur, nga ajri ose nga deti sipas sasisë tuaj. Ne do të ju sugjerojmë metodën më të mirë të anijeve.