+86 21 60517372

NOULEI M6 OEM All Metal Touch Screen 3D Color Printer 300x200x185mm shumicë

* extruder Dual, ngjyra të dyfishtë
* ofrimit Machine dhe prizë dhe luaj
* Full mbyllur të gjitha pjesët metalike dhe shell siguruar stabilitet të lartë e printerit 3D

Detail shpejtë:
çmim:$789.00
Përshkrim

Dual Color M6 vlerësuar me çmime printer desktop 3D është engineered për të shpejtë dhe të lehtë industrial-grade printim 3D.

 

Noulei 3D Color Printer M6 me dual Extruders për Modele Colorful
lartë Saktësi, Printime Size 300 * 200 * 185mm.

Product Description për Noulei ngjyra makinë 3d shtypjen:

1. Të gjitha pjesët metalike çelik dhe shell, Struktura e shkëlqyer ndryshk me sistemin inteligjent motherboard dhe 2100 shoferët dhe hundë patentë, në fund të lartë të teknologjisë e llak pjekje, me performancë të lartë me kosto për NOULEI ngjyra makinë 3d shtypjen.

2. 3.5 inch ekran touch ngjyra ndërtuar në këndin e djathtë të lartë të makinës, sipërfaqja English, të lehtë të veprojë, lartë përmirësuar user experience.

3. version Double-extruder, mund të plotësohet dhe të përpunuara në të njëjtën kohë me 2 filamente shtypjen vëllimi, dy-ngjyra shtypjen 3d, le puna juaj duket më mirë.

4. 110/220Mbështetja pushtet V për NOULEI zgjuar 3d makinë shtypi, plotësojnë fuqinë nevojën botëror.

5. Interface i NOULEI ngjyra makine 3d shtypjen, USD mbështetur dhe SD kartën e kujtesës (ne zakonisht sugjerojmë kartë memorie SD për klientët tanë,
3makinë d printer mund puna normal edhe kur pushteti off).

6.3 mm trashë pjatë bottom çeliku, Laser prerja saktësi, Qendra CNC machining 6 seri të lartë fund Pjesë Custom Metal, printeri si një tërësi me të mirë,
më të qëndrueshme dhe shtypje të shpejtë.

 

High Precision patentuar Nozzle (diametër standarde 0.4 mm) për të siguruar makinë shtypi saktësinë.


 

* UPS (pandërprerë të sistemit të furnizimit me energji) , një printer 3D që vazhdon për të shtypur në rast të një dështimi të papritur të energjisë, kërkon vetëm një bateri të çojë acid (24V, 1-5A) .

 

ofrimit të plotë makine, prizë dhe luaj. mbi 24 orë para-fabrika e testit të shtypura të cilat mund të siguruar cilësinë e çdo printer. Paravendosja dhënat programin e kontrollit, kur ju merrni printer, ju mund të filloni udhëtimin tuaj të shtypura.

Paketa e Noulei M6 Professional FDM 3D Printer. Paketuar në rastet druri, anijeve të sigurt dhe të besueshëm.parametër
markë
Noulei
model
M6
i derdhur proces
FDM
shtyp ndërtoj madhësi L300mm * W200mm * H185mm
extruder dual
shtyp saktësi ±0.1mm
shtyp shpejtësi 20~ 150mm / s
shtyp platformë
alumin aliazh
hundë temperaturë MAX260 ℃
shtyp platformë temperaturë MAX110 ℃
hundë diametër 0.4mm
Avokat Trashësia 0.1~ 0.4mm
mbështetës material PLA,ABS,hips,WOOD,PETG, TPU
material diametër 1.75mm
kontroll TFT prek ekran
Gjuhe anglisht, kinez
skedar format STL,G-code
të punës pushtet input: AC 110/220V,   output: 24V
Mikpritës kompjuter program Cura,Repitier-host,Simplify3D .etj
Connector lloj SD kartë, USB port (U disk vetëm)
Makinë madhësi L450 * W370 * H480mm (pas rritje filament W440mm)
paketë madhësi 550*470*530mm
Makinë peshë 26kg
paketë peshë 34KG (druri rastet)

 

Avantazhet e Noulei M6 FDM 3D Printer për Shitje

stabilitet të lartë + High Quality lartë Saktësi + shpejtësi të shpejtë + Bukur dhe High-End Projektimi + diversitetit Products + Operacioni i përshtatshëm Noulei M6 FDM 3D Certification Printer Machine


 

Si për të transportuar Noulei multi-ngjyra makinë printer 3D?

Noulei makinë multi-color 3D printer është transportuar nga ajri dhe deti.
Ka shumë Shpreh ndërkombëtare që NOULEI ka bashkëpunuar me, si DHL, UPS, FedEx, TNT dhe EMS dhe kështu me radhë.

Aplikacion

Aplikacionet e M6 Professional FDM 3D Printer

1. Noulei 3D makinë printer janë më të popullarizuara në mesin e të gjitha industritë, sidomos të gjithë fushën e projektimit, si arkitektural, automobil, industri, Historia dhe industria e kulturës etj. Ju mund të shihni më të drejtpërdrejtë ndërtesat ose punon në fuqi pas modelit shtypjen, dhe për të zgjidhur problemin.

2. Noulei 3D printer është zgjidhja më e mirë për mbledhjen personale,ju mund të shtypura model 3D shtypjen që ju dëshironi, edhe arti dhe kultura,lodra animacion.

3. printer 3D Noulei gjithashtu të përshtatshëm për mësimdhënie, aplikacionet mjekësore.

video
FAQ

ju A.Are një kompani tregtare apo një prodhues?
B.NOULEI është prodhues printer 3D dhe ka fabrika tona me standarde linjë moderne të prodhimit.

A.Are printera tuaj 3D mbledhur plotësisht dhe të shtypura testin para se të dërgesës?
B.Yes, profesional Printer madh 3d ka qenë mbledhur plotësisht dhe testuar më shumë se 10days para paketim, dorëzim.

A.What certifikatat a keni?
B.All e printera 3D NOULEI janë të kualitetit të mirë dhe me çertifikatat CE.

A.How shpesh do të duhet të rrafshohet Noulei 3D printer?
B.Ensuring shtratin tuaj të shtypura është e niveluar para shtypjen është një hap kritik në arritjen e printime të mëdha. Sa më shumë printer tuaj jostles jashtë shtrirjes, më shpesh që ju duhet për të ndaluar të ri të nivelit të printerit tuaj. Ne \ 'kemi projektuar tona printera Noulei 3D me kalibrimin nivelin e vërtetë - Katër Screws Big për të siguruar se ajo \ 's lehtë për ju për të nivelit të duhur dhe ajo qëndron nivelin. Jo fussing më shumë! Sipas klientit \ 's feedbcaks, It \ 's pothuajse nuk ka nevojë për të rregulluar shtratin nxehtë në qoftë se duke përdorur printer tonë industriale 3D.

A.What është printera Noulei 3D ndërtuar nga -- çeliku ose akrilik?
B.Make i sigurt që ju e dini se çfarë printer është bërë nga. printime të mëdha kërkojnë stabilitet dhe ngurtësi nga makinë, dhe që fillon me printer \ 's kornizë. Frames ndërtuara nga materiale të tilla si akrilik apo çeliku lehta Gage mund të prish ose të bjerë jashtë shtrirjes, e cila do të zvogëlojë cilësinë e printimeve tuaja në kohën e duhur. Noulei 3D printera janë ndërtuar jashtë ofstrong çelik inox në strukturën e mbyllur plotësisht. Ju mund të pushoni siguroi, ajo do të qëndrojë katrore vit-pas-viti.