+86 21 60517372

NOULEI PLA plastike FDM Touch Screen Kontrolli 3D Printer me shumicë

* Ndërtimi Size dhe Nozzle Diametri: 260x260x280mm, 0.4mm hundë Standard (0.3mm,0.6mm, 0.8mm,gjithashtu në dispozicion)
* Kontrolli dhe Lidhshmëria: touch Screen, TF Card, Port USB (U disk vetëm)
* shtypjen Platforma: krevat të nxehtë + karbon kristal silic qelqi special, mund të shtypura direkt

Detail shpejtë:

Ship Nga:

EU / RU / CN

brand Name:

NOULEI

Numri i modelit. :

R9

moq:

1copë

d.t. :

2-3 ditë

Furnizimi Aftësia:

1000copë / muaj

çmim:

$289

detajet Paketimi:

Carton Paketimi, 1cope / CTN

Kushtet e pagesës:

Paypal union / Western / T / T

çmim:$0.00
Përshkrim

NEW R9 3D printer me TOUCH SCREEN

Noulei R9 FDM 3D Printer Build Print Size 260x260x280mm Desktop 3D Printing Machine për Arsimore dhe Usage Mësimdhënies


 

Unique Dizajn 3D Printer

E njëjta strukturë si Markerbot, me një strukturë të shkëlqyer XYZ.

Fortë dhe e qëndrueshme

Metal Parts plotë, Të qëndrueshme dhe jo deformed.Keep printime tuaja të qëndrueshme, produkt të ulët dëmtuar.

 

Speciale Platforma Shtypi,Large Hot 265x265mm Bed

Qelqi krejt të re me silikonit karbon shtresë kristal, adsorption mirë, dhe në mënyrë efektive të zgjidhur problemin e platformës së përgjithshme shtypjes. Asnjë curl në buzë dhe të lehtë për të marr. Marrë punën tuaj direkt pa një lopatë.

 

Certifikimi ndërkombëtar i R9 FDM 3D Printer për Shitje
parametër
markë
Noulei
model
R9
i derdhur proces
FDM
shtyp ndërtoj madhësi L260mm * W260mm * H280mm
shtyp saktësi ±0.1mm
shtyp shpejtësi 20~ 150mm / s
shtyp platformë i veçantë gotë (mirë adsorption të i parë avokat)
hundë temperaturë MAX260 ℃
shtyp platformë temperaturë MAX110 ℃
hundë diametër 0.4mm
Avokat Trashësia 0.1~ 0.4mm
mbështetës material PLA,ABS,hips,WOOD,PETG, TPU
material diametër 1.75mm
kontroll TFT prek ekran
Gjuhe anglisht,kinez
skedar format STL,G-code
të punës pushtet input: AC 110/220V,   output: 24V
Mikpritës kompjuter program Cura,Repitier-host,Simplify3D .etj
Connector lloj SD kartë, USB port (U disk vetëm)
Makinë madhësi L460 * W450 * H650mm(pas rritje filament H720mm)
paketë madhësi 570*540*310mm
Makinë peshë 16kg
paketë peshë 18KG
Aplikacion

Avantazhet e Noulei R9 FDM 3D Printer për Shitje

stabilitet të lartë + High Quality lartë Saktësi + shpejtësi të shpejtë + Bukur dhe High-End Projektimi + diversitetit Products + Operacioni i përshtatshëm

NOULEI R9 3D printer është projektuar posaçërisht për arsimin, hobi, në shtëpi dhe zyra përdorime.
makina FDM 3D shtypjen janë aplikuar gjerësisht për të derdhur injeksion, plastik, arkitekturë, dentar, auto pjesëve, elektronikë, gdhendje, artizanale ajrit, lodër, këpucët, energji, dora e modelimit etj.


 

Paketa për Noulei R9 FDM 3D makinë printer

Secili grup i Noulei printer 3D industriale dhe makinë desktop 3D shtypjen është duke u testuar për më shumë se 7-10 ditë, të cilat mund të shumë të siguruar cilësinë dhe stabilitetin e makinës sonë printer 3D. Përveç se, ne kemi miratuar rast të fortë druri si paketë jashtë për printer tonë 3D, dhe ju jeni nuk ka nevojë për t'u shqetësuar rreth nëse makina do të jetë i dëmtuar gjatë transportit.


video
FAQ

● Cilat janë aplikacionet e printera 3D Noulei?
Noulei 3D jo printera përdoret vetëm në fushën e arsimit, por edhe ajo mund të përdoret në industrinë e myk, industrinë mjekësore, dizajn arkitektonike, nevoja personale rregulloje dhe kështu me radhë.

● Cila është madhësia ndërtuar e makinave Noulei 3D printer?
Çdo printer 3D ka një ndërtuar vëllim të caktuar. Sa më e madhe e ndërtuar dimensionet jo vetëm që do të thotë që ju mund të shtypura pjesë të mëdha, por ju mund të shtypura harton shumë nxënës \ 's në të njëjtën kohë. Sa më shumë printime ju mund të grumbull, Sa më mirë! Noulei më të reja 3D printera kanë disa madhësive të ndryshme duke përfshirë 260x260x280mm R9, 305x305x310mm R10, 300x200x185mm M6, 205x205x200mm TS9 (LxWxH). Ne pranojmë përmasave të mëdha printer customization.

● Unë jam një studente për teknologji 3D printim. A mund të më mësojë si të përdorin 3D printer?
absolutisht. Noulei ka inxhinier profesional teknik dhe video të mësimdhënies për ju.

● Çfarë certifikatat a keni?
Të gjitha printera Mingda 3D janë të kualitetit të mirë dhe me er, FCC, çertifikatat RoHS.

● A printera tuaj 3D mbledhur plotësisht dhe provë të shtypura para se të dërgesës?
po, profesional Printer madh 3d ka qenë mbledhur plotësisht dhe testuar më shumë se 10days para paketim, dorëzim.