+86 21 60517372

NOULEI R9 FDM All Metal 3D Printer me CE 260x260x280mm mirë Konsumatorit

* Metal Frame Mass Produce Desktop 3D Printer
* qetë Shtypi + lartë Saktësi + qëndrueshme të fortë
* aks X.Y.Z miratojë udhëzues të plotë hekurudhor lineare e cila është më e qëndrueshme dhe saktësia version pastaj optike

Detail shpejtë:
Ship Nga:

EU / RU / CN

brand Name:

NOULEI

Numri i modelit.

R9

moq:

1copë

d.t.:

2-3 ditë

Furnizimi Aftësia:

1000copë / muaj

çmim:

$289

detajet Paketimi:

Carton Paketimi, 1cope / CTN

Kushtet e pagesës:

Paypal union / Western / T / T

çmim:$0.00
Përshkrim

Large Shtypi Metal 3D Printer, Të fortë dhe të qëndrueshme.

Size 260x260x280mm Noulei R9 3D Printing Machine For Art Design
All Struktura Metal Parts me të lartë saktësi hundë patentë


 

Struktura e brendshme e Noulei Metal 3D Printer:

 
1.Strong Struktura e Stabilitetit

përshtatur shumë pjesë Full Metal, 4copë / set të prerë në të njëjtën kohë për të siguruar të njëjtën gjatësi.
Laser prerja me saktësi të lartë standarde, sistem të rreptë QC, sigurohuni që vrima dhe pozicionuar pikërisht.
Compatible me shumicën e software slicer.


 

2. Nuk ka bashkim dhe të vogla Z-aks mbrapa valëvit.


3. hundë High-precision

Hundë bërë nga materiali i pastër bakrit, Nuk ka burr dukshme në vrimë e brendshme, dhe mëndafshi është më e qetë.
Garancia rreptë të cilësisë së shtypjes.


 

4. 3.5-inch TFT ekran me prekje dhe sistem

Mund të jenë të gëzojnë të njëjtën përvojë si duke përdorur kompjuterin tavolinë dhe telefon i zgjuar, lehtë për të vepruar në makinë.


5. Brand New Platforma Print

Large Hot Bed 265x265mm, ri Glass markë me karbon shtresë kristal silic, adsorption mirë, dhe në mënyrë efektive të zgjidhur problemin e platformës së përgjithshme printim.  Asnjë curl në buzë dhe Lehtë për të marr. Marrë punën tuaj direkt pa një lopatë.

 

6. Simple VS  Quick - instalim

Instalimi i këtij printer DIY është shumë e thjeshtë, ju duhet vetëm disa hapa për të përfunduar atë, Para se të anijeve ne kemi përfunduar shumicën e kuvendit dhe të energjisë zbulimit të.


parametër
markë
Noulei
model
R9
i derdhur proces
FDM
shtyp ndërtoj madhësi L260mm * W260mm * H280mm
shtyp saktësi ±0.1mm
shtyp shpejtësi 20~ 150mm / s
shtyp platformë
i veçantë gotë (mirë adsorption të i parë avokat)
hundë temperaturë MAX260 ℃
shtyp platformë temperaturë MAX110 ℃
hundë diametër 0.4mm
Avokat Trashësia 0.1~ 0.4mm
mbështetës material PLA,ABS,hips,WOOD,PETG, TPU
material diametër 1.75mm
kontroll TFT prek ekran
Gjuhe anglisht,kinez
skedar format STL,G-code
të punës pushtet input: AC 110/220V,   output: 24V
Mikpritës kompjuter program Cura,Repitier-host,Simplify3D .etj
Connector lloj SD kartë, USB port (U disk vetëm)
Makinë madhësi L460 * W450 * H650mm(pas rritje filament H720mm)
paketë madhësi 570*540*310mm
Makinë peshë 16kg
paketë peshë 18KG
Aplikacion

Aplikimi fushën e Noulei Metal 3D Printer:

Fushat e aplikimit të printera Noulei 3D përfshijnë Architectural Design, mësim, Aplikimet mjekësore,
lodra animacion, Automobile Projektimi, prodhimit industrial, etj.


 

Noulei R9 3D makinë Printer kanë kaluar er,FCC,RoHS


 

Shërbimi Printer Noulei 3D

※ Ne ofrojmë të mirë pas-shes, në qoftë se ndonjë problem ka ndodhur gjatë procesionit, ju jeni të lirë për të na kontaktoni për ndihmë.
※ Nëse ndonjë pjesë u ndërprenë në funksionimin e duhur gjatë ose gjatë transportit,ne do t'i zëvendësojmë për ju.
Ne kemi ekip specialtechnical mbështetje për të ndihmuar ju për të zgjidhur problemin. Çdo problem në lidhje me makinë 3D printer,ju lutem na kontaktoni.

video
FAQ

Çfarë është aplikimi i printerit Noulei zgjuar digital 3D?
A: Noulei printer 3d metalike për PPSH dhe ABS përdoret si përdorim desktop. Për projektimin personal, si koleksionet personale, dhuratë për miqtë. Mostra Model për testim dhe duke treguar.
Përfunduar objekti mund të përdoret për një seminar personi, industri, school, departamentin e dizajnit, spishkollëchool, etj.

Çfarë është material i Noulei metalike plotë printer 3D fije e hollë?
A: PLA, ABS, PETG, SI NJE, hips, najloni, WOOD, etj bakri Silk për të madhe 3d furnizuesit printer metalike Noulei.

Çfarë është ngjyra material?
A:Materiali është ngjyra e vetme, ju mund të zgjidhni ngjyrën tuaj të preferuar, si pastër transparent, e bardhë, e zezë, portokall, e verdhe, e gjelbër, i kuq, rozë, vjollcë, gri, blu, ar, etj.

A Noulei 3D printer të ketë një krevat të nxehtë të shtypura?
A: po, 1.5mm trashësi pjatë alumini + 4mm trashësi gotë të veçantë. Një nga aspektet më kritike të nevojshme për një shtyp të madh, është adezive e shtresës së parë me sipërfaqen e shtypjes. Disa materiale nuk do të përmbahen në sipërfaqe nëse nuk është ndezur në një temperaturë të caktuar. Noulei 3D printera vijnë standard me një ndërtuar platformë të nxehtë. Ajo nxehet në mënyrë të barabartë në të gjithë ndërtimin pjatë nga këndi në kënd, dhe nxehet në 110 °C dhe të lartë për të siguruar që ju të merrni aderimin e shkëlqyer.

A printera tuaj 3D mbledhur plotësisht dhe provë të shtypura para se të dërgesës?
A: po, profesional Printer madh 3d ka qenë mbledhur plotësisht dhe testuar më shumë se 10days para paketim, dorëzim.