+86 21 60517372

NOULEI TS9 DIY 3D Printer çmim të lirë China FDM 3d Printer me shumicë

* Madhësia print madh 205x205x200mm
* 220x220mm Ngrohje platformë shtypje
* 0.4mm Ekskluzive patentuar Nozzle

Detail shpejtë:

Ship Nga:

EU / RU / CH

brand Name:

NOULEI

Numri i modelit.:

R9 (e bardhë)

moq:

1copë

Koha e dërgimit:

2-3 ditë

Furnizimi Aftësia:

1000copë / muaj

çmim:

$289

detajet Paketimi:

Carton Paketimi, 1cope / CTN

Kushtet e pagesës:

Paypal / Western Union / T / T

çmim:$0.00
Përshkrim

High Performance Kosto 3d Printer TS9

Për printera që kushtojnë nën 200 $, çmimi-për-performance mbret TS9 desktop Miele 3d printer është projektuar për të besueshme dhe të thjeshtë printimit 3D, dizajn të arsyeshme me pjesë metalike të kualitetit të lartë, kështu që madhësia e saj print është shumë i madh, Print platformë 220X220mm,

 

1. vëllimi të ndërtimit deri në 205X205X200mm.


2. anijeve Modular kursen paratë, dhe reassembling atë me vetëm gjashtë vida fikse është shumë e thjeshtë dhe të shpejtë.

3. box kontrollit metalike, derdhur prerja lazer të integruar, atmosfera e bukur. Set up parametrat e printerit për ju para se të anijeve.

4. CNC Machining Metal pjesë për të siguruar pozicionimin e saktë dhe për të mbajtur kornizë të qëndrueshme me të lartë saktësi të cilësisë shtypjen.
V-formë rrotë rrip ulluk, pa zhurmë, të qëndrueshme dhe të qëndrueshme.

 

Certifikatat ndërkombëtare të Noulei

Noulei TEAM ka provuar të jetë një i besueshëm, i besuar, ndërmarrje e angazhuar dhe efikase, fituar një reputacion të mirë nga klientët globale nga Anglia, Francë, Gjermani, Japonia dhe të tjera 30 vendet e zhvilluara dhe rajone. Noulei 3D Printer dhe filamente kanë kaluar çertifikatat ndërkombëtare dhe të kenë dhjetra e patentave shpikje si dhe software të drejtat pronësore.


parametër
markë
Noulei
model
TS9
i derdhur proces
FDM
shtyp ndërtoj madhësi
L205mm * W205mm * H200mm
shtyp saktësi ±0.1mm
shtyp shpejtësi
20~ 120mm / s
shtyp platformë
alumin aliazh
hundë temperaturë MAX260 ℃
shtyp platformë temperaturë MAX110 ℃
hundë diametër 0.4mm
Avokat Trashësia 0.1~ 0.4mm
mbështetës material PLA,ABS,hips,WOOD,PETG, TPU
material diametër 1.75mm
kontroll LCD ekran
Gjuhe anglisht,kinez
skedar format STL,G-code
të punës pushtet input: AC 110/220V,   output: 24V / 12V(opsionale)
Mikpritës kompjuter program Cura,Repitier-host,Simplify3D .etj
Connector lloj USB on-line, SD kartë
Makinë madhësi 370*440*460mm
paketë madhësi 460*390*250mm
Makinë peshë 7.7kg
paketë peshë 9KG
Aplikacion

Aplikacionet e NOULEI FDM 3D Printer për shitje

në ditët tona, makina FDM 3D printer janë duke u bërë gjithnjë e më popullore në fusha të ndryshme për teknologjinë e saj të pjekur dhe gamë të madhe të aplikacioneve. Në vijim është për disa e përdorimit të printerit FDM 3D për shitje.
1) artikuj porosi për shtëpi
2) pjesë këmbimi, përbërës ose mjete
3) Dhurata dhe paraqet për miqtë dhe familjen
4) dekorata e Krishtlindjeve shtëpi
5) Krijimi pajisje për Gadgets ekzistuese
6) Custom gatimi
7) Projektimi bizhuteri dhe pajisje
8) Children \ 's lodra
9) furnizimet e zyrës në shtëpi
10) Dasma dhe partisë favore


video
FAQ

FAQ për NOULEI FDM 3D Printer për Shitje

1: Cilat janë aplikacionet e printera 3D Noulei?
A: Noulei 3D jo printera përdoret vetëm në fushën e arsimit, por edhe ajo mund të përdoret në industrinë e myk, industrinë mjekësore, dizajn arkitektonike, nevoja personale rregulloje dhe kështu me radhë.

2. Çfarë është Noulei 3D printer filament?
A: PLA, ABS, PETG, TPU, hips, najloni, WOOD etj.

3. Çfarë është Noulei 3D makinë printer precision?
A: Print precision 0.1mm, trashësi shtresë është 0.08 - 0.3 mm.

4. A Noulei TS9 3D printer të ketë një krevat të nxehtë?
A: po, Noulei 3D printera vijnë standard me një ndërtuar platformë të nxehtë. Ajo nxehet në mënyrë të barabartë në të gjithë ndërtimin pjatë nga këndi në kënd, dhe nxehet në 110 °C dhe të lartë për të siguruar që ju të merrni aderimin e shkëlqyer.

5. Është makinë e lehtë për të trajtuar dhe për të ruajtur?  
po, shumë e lehtë për t'u përdorur 3D printer për PPSH dhe ABS. Vetëm tre hapa për t'u përdorur. Ruajtur vetëm duhet yndyrat lubricating thjeshtë ose vaj.